Вікнапласт

Працюємо в Україні за європейськими стандартами

Перила балкона зі скла і металу

Людям, які виросли в спальних районах, забудованих панельними будинками, здається природним повсюдне використання бетону як для парканів, так і для різних елементів будинків. Наприклад, для балконних огорож. Між тим, в історичних центрах міст зберігаються (і охороняються державою) всілякі ковані решітки та ажурні огорожі. І хоча багатоквартирні будинки здаються з уніфікованим дизайном елементів, у багатьох випадках є можливість звести балконна огорожа своїми силами.

Вибір матеріалу не обмежується бетоном і кованими гратами. Існують також алюмінієві і сталеві огорожі, причому їх можна поєднувати зі склом або деревом. Дерев'яна балюстрада залишається вибором естетів, так як менш стійка до погодних умов, а ось скляне огородження стабільно набирає популярність. Мало яке сучасна будівля обходиться без використання скла і металу подібно до того, як на початку XX століття найбільш прогресивним будівельним і обробним матеріалом вважався бетон. Архітектура модернізму, яка з'явилася в 20-х роках, відкрила естетичні властивості скла, і з тих пір воно не сходить з архітектурної сцени, на відміну від злегка набридлого за XX століття бетону. Більшість сучасних будівель: від торгових центрів і лікарень до вокзалів та музеїв включає в себе скляні елементи. Необов'язково йдеться про тотальне склінні. Швидше, про невеликих деталях: огородження сходів, балконів, скляні стіни і двері.

Застосування скляних огорож і стін – це, з одного боку, данина необхідності, так як технічно в цьому місці потрібно перешкода, а з іншого – позначення відкритості. Часто можна зустріти скляну стіну, що розділяє зал ресторану і кухню. Стіна є вимогою санітарії і в той же час показує відвідувачам все, що відбувається. З балконними огорожами приблизно та ж ситуація. Балкон технічно необхідно чим-небудь захистити (цього вимагає безпека), але в той же час є можливість зробити його повністю помітним. Це більшою мірою відноситься до тих балконах, які господарі не припускають використовувати як другу комору чи сховище велосипедів.

Скляне огородження може бути виконано кількома різними способами. Найочевидніший з них – це побудова основи огородження з металевих стійок, а потім заповнення проміжків листами загартованого скла. Стійки кріпляться до підлоги балкона і до стін. Більш повітряний варіант – це приховане кріплення, коли місця кріплення декоруються накладкою, найчастіше з нержавіючої сталі. При цьому здалеку здається, що листи скла тримаються самі по собі. Нарешті, при третьому вигляді кріплення скляні панелі прикручуються на торець балкона за допомогою спеціальних кріпильних елементів. З точки зору декоративності, цей спосіб можна порівняти з попереднім і хороший тим, що трохи збільшує корисну площу балкона.

Незважаючи на гадану крихкість, скло, що використовується в огорожах, може витримувати досить великі навантаження і за ступенем безпеки не поступається металу, так як при тепловій обробці його міцність зростає в 7-8 разів. Крім цього, існує спеціальне ламіноване (тобто, багатошарове) скло. При цьому ціни на скляні конструкції стають все більш доступними у міру поширення попиту на них. Ще недавно скло було атрибутом громадських будівель, але зараз можна побачити і приватні балкони, обгороджені скляними листами. Найкраще воно, звичайно, гармонує зі стилем хай-тек, але підійде і до інших стилів, оскільки не концентрує уваги на себе.

При виконанні огорожі зі скла найчастіше використовуються сталеві елементи і стійки. Їх досить просто монтувати і вони мають естетично нейтральний вигляд. Сталеві елементи можуть бути полірованими, тоді їх зовнішній вигляд нагадує хромовані, і шліфованими, на яких не залишається відбитків рук. Варіанти кріплення самих сталевих стійок до балкону можуть бути різними: це і болти, та зварювання і спеціальні склади з властивостями, що клеять. Після того як стійки прикріплені, на них за допомогою фурнітури навішуються скляні листи.

Популярність огорож з нержавіючої сталі і скла пояснюється тим, що це поєднання прийшло з сучасної архітектури і асоціюється з технологічністю і стильністю. Для прихильників архітектурної старовини більше підійдуть дерев'яні або ковані огорожі, а для тих, хто хоче встигати за модою, скло і метал стануть найбільш підходящими матеріалами. При складанні металевої конструкції її можна доповнити декоративними елементами, але скло зазвичай задає свою виразність, порушувати яку не має сенсу, виразність невагомого, ледве відчутного, повітряного.

Сподобалося? Поділися з друзями в соціальних мережах!