Вікнапласт

Працюємо в Україні за європейськими стандартами

Плачущі вікна – опис проблеми та шляхи її вирішення

Зараз багато домовласники, у квартирах яких проведено установка пластикових вікон, стикаються з проблемою їх запотівання.

Для самих вікон конденсат не небезпечний, вода не руйнує структуру вікон і профілю, а зовнішній вигляд вікон «запотівших» вікон залишає бажати кращого. Крім того, постійна вода — причина додаткових турбот господині, адже їй доводиться постійно витирати калюжі.

Чому пластикові вікна «плачуть»?

Багато в чому це залежить від конструкції самого вікна, яка захищає приміщення від попадання повітря. Якщо повітря в приміщенні недостатньо, рівень вологості починає підвищуватися, і різниця температур, вуличної та домашньої, призводить до появи конденсату на внутрішній стороні склопакета. Також на появу конденсату впливає діяльність самої людини. Наприклад, під час приготуванні їжі або веденні домашніх справ поверхня вікон часто запотіває.

Зазначені умови, при яких виступає конденсат на вікнах, називаються точкою випадання роси. Точка роси — це ефект, при якому температура повітря всередині приміщення значно відрізняється від температури ззовні і тому не здатна поглинати підвищену вологість. Наприклад, якщо в приміщенні температура +20С, а на вулиці-20С, при цьому сам склопакет має температуру нижче 9С, конденсат неодмінно з'явиться на поверхні вікон. Частково вирішити цю проблему допомагають сучасні склопакети з теплою дистанційною рамкою всередині.

Що робити, коли вікна «плачуть»?

Потрібно домогтися зниження рівня вологості. Зробити це можна різними способами. Для початку необхідно провітрювати приміщення декілька разів на день. Також можна використовувати і режим щілинного або покрокового провітрювання. Зараз існує спеціальна фурнітура, яка дозволяє проводити «ступінчасте провітрювання». При наявності такої фурнітури можна провітрювати приміщення відразу ж, як тільки виникне необхідність.

Всі перераховані дії зменшують вологість повітря в приміщенні і запобігають появі конденсату. Крім цього, потрібно перекрити конвекції теплого повітря, яке виходить з системи опалення, уздовж вікна. Для цього батареї прикриваються широкими підвіконнями або ж щільними шторами. Правильне виконання всіх рекомендацій призводе до того, що конденсат, який утворюється на вікнах, більше вас не буде турбувати.

Сподобалося? Поділися з друзями в соціальних мережах!