Вікнапласт

Працюємо в Україні за європейськими стандартами

Склопакет – важливий елемент конструкції сучасної будівлі

В принципі, одно - і двокамерні рішення при реалізації конструкції віконних рам - явище не сьогоднішнього дня. Адже якщо подивитися на конструкції віконних рам початку того ж минулого століття, то конструкції віконних рам, мають одне скляне полотно, зустрічається досить рідко, особливо це властиво для будівель, географічно розташованих в кліматичних зонах з низькими зимовими температурами.

Замовити склопакети в Києві та передмісті, можна на нашому сайті тел. 044 222-5-888. Наші консультанти-продавці з задоволенням проконсультують щодо вибору та заміни ваших склопакетів.

Вікна ПВХ з подвійним заскленням

детальніше...

Чому варто вибрати енергозберігаюче скло?

детальніше...

Попередники сучасних склопакетів

Як мінімум віконні рами такого типу виконувалися з дерева різних порід і містили два скляних полотна, утворюючи тим самим одну тепло - і звуковбирну камеру. При цьому в якості ущільнюючого елемента застосовувалися дерев'яні, так звані "штапики", обрамлявшие весь периметр скляного стелі у віконній рамі були одночасно як елементом кріплення скляного полотна, так і його герметизуючим елементом. А для поліпшення останнього властивості зазор між склом і штапиком промазывался спеціальною пластичною сумішшю, приготовленою на основі будівельного меду і оліфи.

В цьому плані цікавим моментом є те обставина, що в так званому "економічному" варіанті в ті роки для кріплення скляного полотна до віконної рами застосовували звичайні шевські цвяхи і ту ж віконну крейдяну замазку.

Природно, що до певного моменту таке технологічне рішення влаштовувало не тільки користувачів житлових приміщень, але і самих будівельників, але з часом такого роду технологія скління стала не тільки не відповідати вимогам щодо теплової та звукової захисту приміщення, але перестала влаштовувати всіх і суто економічно. Так, зокрема, той же монтаж скляного полотна за місцем його установки був пов'язаний з великою кількістю браку, як у вигляді транспортного бою скляних полотен, так і у вигляді не якісної його порізки, що виконувалася, як правило, вручну. Не менш критичними були ізоляційні властивості таких віконних рам. З урахуванням цього і появою на ринку нових будівельних матеріалів та технологій у будівельній індустрії були розроблені нові технології виготовлення віконних рам у промислових умовах при подальшому їх монтажі за місцем установки.

Склопакети: конструктивні особливості та основні типи

Поява технології скління будівель склопакетами була в основному пов'язана та обумовлена застосуванням при виготовленні віконних рам з дещо іншого матеріалу, ніж традиційне дерево. Спеціальні металеві профілі, вкриті термічно стійким пластиком, дозволили в промислових умовах виготовляти віконні рами як досить високої якості, так і з мінімальними відхиленнями від заданих розмірів. У свою чергу мінімальні допуски відхилення геометричних розмірів дозволили скління віконних рам не окремими скляними полотнами, а стандартними блоками заданого розміру, мають не тільки як мінімум одну ізолюючу камеру, але і герметичну прокладку між скляними полотнами.

При цьому в залежності від необхідних параметрів, як віконні рами, так і склопакети виготовлялися в одно, двох і трьох камерному виконанні із застосуванням скляного полотна різної товщини і різних газових заповненням внутрішньокамерного простору. Так зокрема в залежності від вимог, пред'явлених до таких параметрів віконної конструкції як теплопередача і звукопоглинання, застосовується не тільки скляне полотно різної товщини, але і внутрикамерное простір заповнюється різними газовими сумішами. В основному, на сьогоднішній день це вуглекислий газ, аргон, ксенон або їх суміші. При цьому заповнення внутрішньокамерного простору одноатомними газами, що мають велику молекулярну масу, але й високі термо - і звукопоглинальні властивості, що істотно впливають на загальну вартість віконної конструкції.

Класифікація склопакетів

На практиці, на сьогоднішній день, металопластикові вікна, випускаються різними підприємствами виробниками цієї продукції, в основному класифікуються по наступним основним параметрам:

  1. 1. Кількість камер. Якщо взяти до уваги, що два склополотна, що мають загальну герметичну перегородку, розташовану по його периметру, є так званою камерою склопакета, то на практиці виробляються склопакети, мають одну, дві і більше, ізолюючих камер.
  2. 2. Ширина склопакета. З урахуванням того, що загальна ширина склопакета складає товщину змонтованого блоку, що включає товщину всіх стекол застосованих в склопакеті і товщину газової частини, то дана сума складатиме стандартну ширину даного склопакета. На практиці найчастіше зустрічається наступний ряд типорозмірів ширини склопакетів: 16, 24, 32, 40, 42, 52 мм.
  3. 3. Тип застосовуваного скла. З урахуванням цього параметра на практиці при виготовленні склопакетів застосовуються наступні типи скляного полотна:
  • Звичайне силікатне скло відповідної товщини і якості поверхні. Так зокрема розрізняють прозоре поліроване скло не прозоре поліроване. У деяких випадках можливе застосування матового, не прозорого скла отриманого методом її хімічної обробки.
  • Енергозберігаюче скло. Даний тип скла має спеціальне покриття, для якого властиве досить низька поглинаюча здатність по тепловому випромінюванню. На практиці розрізняють склополотна з зовнішнім плівковим покриттям, з твердим покриттям, виконаним хімічними методами. Зустрічаються енергозберігаюче скло мають дані властивості за рахунок свого хімічного складу. Але такого роду скло є досить дорогим і застосовується рідко, в основному при реалізації спеціалізованих проектів.
  • Шумозахисне скло. В основному до цієї категорії стекол відносяться так звані багатошарові скла, у яких полотно виготовлене з декількох пакетів склеєних між собою спеціальними складами. Зокрема до таких стекол належить такий тип як "триплекс", більш широко відомий за його застосування в автомобільній промисловості.
  • Сонцезахисне скло. В основному такого роду скла виготовляються методом хімічного тонування всієї маси скла або тоноване виконане спеціальною полімерною плівкою. Цей тип скла знову ж досить широко застосовується в автомобільній промисловості.
  • Ударостійке скло. До даного типу скла відноситься той же триплекс з різними класами захисту, а так само армоване і загартоване скло.

Сподобалося? Поділися з друзями в соціальних мережах!