Вікнапласт

Працюємо в Україні за європейськими стандартами

Вакуумні склопакети отримають друге дихання

Склопакети з вакуумною ізоляцією або вакуумні склопакети (vacuum insulating glazing - VIG) винайдені більше 20 років тому, вони як і раніше залишаються новинкою на ринку СПК, повідомляє портал ВІКНА МЕДІА.

Політика енергозбереження змушує шукати все нові способи оптимізації в кожній галузі, не виключаючи віконну промисловість. Тому сьогодні завдяки зусиллям скляної асоціації IGMA, висока ймовірність того, що вакуумні склопакети отримають друге дихання.

Вакуумні склопакети складаються з двох листів скла, опечатаних по периметру, при цьому створений вакуумний зазор між стеклами складає всього 0,1-0,2мм. Для підвищення функціональної ролі склопакету рекомендується, принаймні, щоб одна частина конструкції складалася з Low-E скла. Володіючи супер функціями —, шумоізоляція, енергозбереження і теплоізоляція, вони широко використовуються в різних галузях промисловості в якості вікон, дверей, структурного скління і т.д.. Технологія вакуумної ізоляції скла VIG (Vacuum insulation glazing, Vacuum Insulated Glass) робить можливим збільшення співвідношення площі вікна до стіни.

Використання VIG дозволить підвищити співвідношення площі вікна до стіни, тому в інтересах скляної промисловості почати розробляти і застосовувати такі технології.

Вакуумні склопакети найкраще використовувати для похилого скління та в екстремальних кліматичних умовах. У вертикально розташованих VIG є певна теплова продуктивність. Коли склопакет знаходиться в похилому положенні, конвекція знижується, тому варіант скління з нахилом є гарним вибором. І в екстремальних умовах, також завдяки вакуумному склопакету підвищуються деякі теплові характеристики за рахунок додаткової порожнини в склі, а також знижується диференціація теплового навантаження на скляну пластину.

Різні модифікації вакуумних склопакетів можуть включати в себе гібриди, де VIG використовується зі звичайною дистанційною рамкою і системою герметизації, а також супер-вікна, які складаються з інженерних технологій, таких як електрохромне або термохромне скло у поєднанні з VIG.

Родоначальниками системи VIG є австралійська дослідницька група Solar Energy Research Group при Університеті Сіднея під керівництвом професора Річарда Коллінза, яка зробила це відкриття близько 20 років тому. NSG виробляє дані склопакети за їхньою ліцензією. Основними регіонами перспективного розвитку ринку вакуумних склопакетів є Сполучені Штати та Німеччина. До речі, Європа також не має жодних стандартів, незважаючи на наявність консорціуму — Pro VIG, на чолі з Grenzebach (Німеччина).

Сподобалося? Поділися з друзями в соціальних мережах!