Вікнапласт

Працюємо в Україні за європейськими стандартами

Внутрішня обшивка балкона

Кожна людина хоча б іноді мріє перетворити свій балкон, заставлений речами і продувається вітрами, приємне місце усамітнення – зробити кімнатою відпочинку або, навпаки, творчої міні-майстерні (де потім можна змайструвати зручний шафа як сховище потрібних дрібниць і інструментів). Далі розглянемо найважливіший етап облаштування балкона під ключ, а саме внутрішню обшивку.

Для цього, зрозуміло, попередньо балкон потрібно засклити. Інакше сезонні перепади температур і регулярні опади швидко зведуть нанівець всю користь, красу і ваші нерви. Але припустимо, що балкон засклений.

Якщо в якості обшивки обрана вагонка, то для початку потрібно визначитися з типом матеріалу. Є «звичайна» і «євро-вагонка». Вітчизняна вагонка виготовляється за стандартом ГОСТ; якість «зарубіжної» регулюється по європейському вимогу DIN. Є і загальна умова: при виготовленні брусків обох типів на виворітній стороні вирізаються жолоби. Вони необхідні для природної вентиляції всієї майбутньої деревної конструкції.

внутрішня обшивка пластиком

пластикова вагонка всередині балкона

дерев'яна вагонка на балконі

У чому ж різниця між ними? Відмінність полягає в тому, що гребінь (бічний шип) у євро-вагонки додатково збільшено на 8 мм, що полегшує їх установку і оберігає від деформації. Українська вагонка трохи поступається за якістю, зате її ціна суттєво нижча. Детальніше можна дізнатися у майстрів, і, порівнявши на місці, вибрати, що вам більше підійде.

Далі йде підготовка робочого місця. Для того щоб вагонка щільно і надійно покривала стіни, підлогу і стелю, що вони повинні бути рівними. Вирівнювати за рахунок обрешітки (каркаса з дерев'яних рейок, прилаживаемых до потрібної площині) – це сумнівне рішення, т. к. витратиться більше часу і сил. Так що завжди наводяться в порядок самі стіни. Вибір відповідних матеріалів досить різноманітний; їх властивості широко варіюються за параметрами міцності і зносостійкості, так що завжди можна підібрати оптимальний варіант, в тому числі і за вартістю.

Виникає питання, як краще поставити листи вагонки і як правильно провести монтаж рейок. Якщо стеля балкону низький, то вертикальне положення листів психологічно знімає ефект «нависання»; якщо ж площа майбутньої кімнати маленька, можна зримо «розширити» її, і допоможе в цьому горизонтальне положення листів. Зрозуміло, потрібні довжини повинні бути заміряні і розраховані заздалегідь.

Також знадобляться додаткова гідроізоляція та утеплення майбутньої резиденції. Для цього по всьому периметру розстеляється спеціальна плівка;, а на неї викладається утеплювач, якщо він в рулонах. Або прокладається між попередньо встановлених рейок, якщо він у вигляді наповнювача.

Перед тим, як ставиться решетування, планується варіант розстановки аркушів (по горизонталі або до стелі), і вже по відношенню до них рейки встановлюються під прямим кутом, тим самим забезпечуючи додаткове посилення всьому побудови. Коли закріплюються несучі рейки вздовж стін, інтервал між кріпленнями може бути досить вільним, але майстрами орієнтовно рекомендується відстань 30-50 див. Зміцнюються ж рейки анкерними болтами, дюбелями або шурупами. Примітка: якщо балкон повинен бути забезпечений електрикою – заради світла та опалення, саме час простягнути шнури. Після встановлення вагонки вони випускаються з-під листів назовні.

Поспішати встигнути все в 1 день – цілий день необхідний на одну тільки постановку каркаса. На повну обробку балкона в середньому може піти від 2 до 4 днів (якщо присвячувати їх справі повністю). Так що розумно розраховуйте час і дії.

Після того, як поставлена решетування, на неї кріпиться безпосередньо сама вагонка в тому вигляді, як було вирішено заздалегідь. При цьому листи можна встановлювати по-різному, наприклад, з'єднуючи стики «вивороті» або ж «обличчям». Так чи інакше, перший аркуш ставиться у кут і вирівнюється по показанню будівельного рівня (спеціального приладу для вимірювання нахилу площин). Далі на поверхню паза накладається фіксує кріплення (кляймер) і прикручується до підготовленого раніше каркасу. І таким же чином лист закріплюється кілька разів, в різних місцях, обумовлених її положенням на конструкції. Подальша потім збірка проходить «паз-паз», де кожна ламель фіксується кляймерами.

Завершальним етапом встановлюються куточки по кутах, плінтуса по периметру, підвіконня – на законне місце, як і стельові багети. І ось – кімната готова! Поставте зручні сидіння, покличте сім'ю і насолоджуйтесь всі разом видом призахідного сонця в теплі і затишку виготовленої вами вашої давньої мрії.

Сподобалося? Поділися з друзями в соціальних мережах!