Вікнапласт

Працюємо в Україні за європейськими стандартами

Які бувають віконні укоси?

Відкоси вікна можуть бути:

  • Пластиковими,
  • Гіпсокартонними (вологостійкий ГКЛ),
  • Штукатурними.

Пластикові віконні відкоси можуть мати утеплення, яке допоможе додатково підвищити теплоізоляцію кухні, що актуально при старій системі опалення та проживанні в панельному будинку без зовнішнього утеплення.

Выдкоси вікна з ГКЛ також можна утеплити, однак така можливість є при великому просвіті між підставою відкоси і краєм склопакета. Зазначимо, що сам гіпсокартон володіє хорошими теплоізоляційними параметрами і допомагає зберегти на кухні тепло і без додаткового утеплення.

Штукатурні відкоси не так давно використовувалися в 100% випадків при установці нового вікна, проте сьогодні їх частка зменшилася, але сталося це не з-за поганої якості конструкцій, а з причини появи сучасних матеріалів, монтаж яких займає мінімум часу. Для конструкцій використовується вапняно-цементна суміш без додавання гіпсу (алебастр боїться вологи) або готові штукатурні суміші з додаванням полімерів.

Переваги і недоліки різних віконних відкосів

У кожного виду віконних відкосів є недоліки і переваги, про них буде розказано нижче.

Головною перевагою пластику можна вважати швидкість його монтажу, крім цього такі конструкції:

  • Відмінно вписуються в інтер'єр кухні,
  • Без проблем миються,
  • Служать, не вигорить до 20 років,
  • Дозволяють виробляти додаткове утеплення,
  • Монтуються за 1-3 години.

Єдиний мінус пластикових систем – це відносна крихкість при фізичному впливі.

Відкоси з ГКЛ на 100% відповідають екологічним стандартам, довго служать і легко піддаються ремонту в разі пошкодження або бажання їх перефарбувати. Ці конструкції також можна утеплити, їх монтаж вимагає трохи часу при мінімумі будівельного сміття. Мінус ГКЛ – невелика міцність, втім, вона компенсується простотою ремонту.

Штукатурні віконні відкоси не бояться побутових механічних впливів, стійкі до грибків, прослужать до 25 років і підвищують тепло - і звукоізоляцію віконного блоку на кухні. Зверху штукатурка покривається шпаклівкою фарбується акрилом, тому укоси просто перефарбувати, крім цього вони не виділяють ніяких шкідливих речовин при нагріванні.

Мінус відкосів з штукатурки – багато будівельного сміття при роботі і тривалість процесу монтажу, так як штукатурний шар повинен повністю висохнути, після чого він покривається шпаклівкою, обробляється абразивом і фарбується.

Сподобалося? Поділися з друзями в соціальних мережах!